Марківська районна рада

Футбол поєднує всіх

Дуже часто звучить вислів «футбол поєднує всіх». Здебільшого, подібні вирази пов'язують чомусь тільки з людьми, котрі мають до футболу безпосереднє відношення. До футболістів, до тренерів, до суддів…

Але ж цей вид спорту здатен взяти у свій полон будь кого, навіть того, хто, здавалося зовсім віддалений від спортивного життя.

Вже на протязі не одного футбольного сезону на Марківщині під час футбольних змагань трибуни заповнені великою кількістю вболівальників. Підтримувати команду на стадіоні «Нива» - традиція, котра існує багато років і, маємо надію, буде підтримуватися наступними поколіннями.

Серед тих, хто відвідує футбольні баталії є ті, хто підтримує команду, наставляє та й, можна сказати, надихає.

Дуже великий вплив на нинішній склад «Ниви» має вагома підтримка збоку ветеранів футболу Марківського району. Адже, досвідченим поглядом вони пильнують за тим, як нинішнє покоління футболістів розвивається і захищає честь рідного району. У свою чергу, команда з великою шаною ставиться до своїх попередників. І немає нічого ціннішого, коли з вуст минулого футбольного покоління звучить, що нинішній склад нічим не гірший від попереднього.

Важливо те, що й самі футболісти підтримують один одного як на полі, так у якості вболівальників.

Також, виходячи на поле кожен гравець районної команди відчуває відповідальність ще з одного приводу. Задовго до початку матчу на стадіон приходять зовсім юні представники сучасного спорту Марківщини. І це не обв'язково молоді футболісти. Адже, спостерігаючи за перебігом подій на полі, всі бачуть з якою мужністю і самовідданістю марківські футболісти виборюють перемогу.

Тому, демонструючи свою волю і свій стійких характер, гравці «Ниви» іноді навіть просто не усвідомлюючи подають неоціненний приклад своїм наступникам.

Перед кожним матчем поступово наповнюються трибуни марківського стадіону «Нива». І в очікуванні команди на полі, мимоволі помічається легка напруга у повітрі, котра свідчить про долю хвилювання кожного присутнього за гру, за команду та й за футбол взагалі. І коли вже основна глядацька маса на місцях, якось потім уже прослідковується, можливо грубо сказано, але різношаровість вболівальників.

Бо, не зважаючи на посади, фінансову забезпеченість та різносторонність поглядів всі йдуть підтримувати збірну команду району. І тут вже футбол сам по собі виходить на перший план.

Напевно, неперевершеною є та атмосфера, коли всі присутні вболівають в одному напрямку, тобто всі вболівають за місцевий футбол. І відчувається той момент напруги перед голом, момент коли команда поступається в рахунку, момент коли перемога вже точно за нами…

В цей час іноді виникає навіть почуття гордості за рідний район. Адже таку згуртованість та єдність під час футбольних матчів можна побачити далеко не скрізь.

Поєднуючи у собі майстерність та цілеспрямованість на полі, сивочолість досвіду та незрілість помилок на трибунах футбол все ж поєднує. Він відображає всю сутність марківської землі. І якщо когось виникне питання: яка вона – Марківщина? То, без сумніву, досить лише раз відвідати футбольний матч на селищному стадіоні. Відразу стане зрозуміло яка наша Марківщина.

Напевно, дуже важливо, аби така футбольна спорідненість ніколи не втрачала внутрішніх зв'язків, а коефіцієнт футбольних здобутків тільки зростав. Адже футбол не тільки виховує, а й дійсно поєднує. І дійсно всіх. 

  Вікторія Кліщова - прес-секретар команди "Нива"