Марківська районна рада

Державні організації та установи

           

                                                                Кримінально-виконавча інспекція

            Відповідно до ст. 10 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», статей 11 та 13 Кримінально-виконавчого кодексу України кримінально-виконавча інспекція – орган, який виконує кримінальні покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, а також здійснює контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково, та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років.

Крім того, згідно адміністративного законодавства кримінально-виконавча інспекція виконує деякі адміністративні стягнення у виді громадських та виправних робіт.

Виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, адміністративних стягнень у виді громадських та виправних робіт, покладено на Марківський районний відділ кримінально-виконавчої інспекції.

Покарання є необхідним, але не головним, а допоміжним засобом боротьби зі злочинністю
Покарання застосовується з метою

1) відновлення соціальної справедливості; 

2) виправлення засудженого;

3) запобігання вчиненню нових злочинів. 
 

На обліку Марківської кримінально-виконавчої інспекції перебуває 42 особи, з яких:

3 –  у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю;

2 – у виді громадських робіт;

37– осіб, звільнені від відбування покарання з випробовуванням.

Після взяття засудженої особи на облік, її негайно викликають до підрозділу Марківського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції (РВКВІ) для роз’яснення порядку та умов відбування покарання, правових наслідків у разі порушення вимог вироку та ухилення від відбування покарання.

Особа засуджена до покарання зобов’язана:

- виконувати вимоги вироку суду;

- надавати на вимогу інспекції документи, які пов’язані з виконанням даного покарання;

- повідомляти інспекцію про місце роботи та проживання чи їх зміну;

- з’являтися за викликом до інспекції;

Засудженій особі забороняється без дозволу інспекції виїжджати за межі України.

У разі ухилення засудженої особи від відбування покарання до прокуратури направляється подання, копія вироку суду та матеріали, що свідчать про ухилення від відбування покарання, для вирішення питання про притягнення її до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 389 ККУ (ухилення від покарання, не пов’язаного з позбавленням волі)

 

В Марківському РВКВІ було введено посади психолога та соціального працівника, одним із завдань яких є проводити виховні заходи з особами, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції, з метою профілактики поведінки, яка створює ризики вчинення повторних злочинів.