Марківська районна рада

В Народному музеї проведено захід до дня народження маршала Радянського Союзу Єременка Андрія Іванович

18 жовтня 2016 року Марківським РВ КВІ було проведено захід до дня народження маршала Радянського Союзу Єременка Андрія Івановича в Народному музеї  Марківського району. Мета виставки , ознайомлення з видатною людиною нашого селища з історією життя Героя Радянського Союзу та Маршала Радянського Союзу Єременка А.І.

Народився  Єременко А. І. 14 жовтня 1892 року в слободі Марківка Луганської області. А. І. Єременко приймав участь в Першій світовій війні. В Громадянську  війну у складі кавалерійської девізії під командуванням  О.Я.Пархоменко приймав участь у розгромі Денікіна, Врангеля, воював з білополяками. На початку Великої Вітчизняної війни Єременко був призначений командуючим Західного фронту. У 1942 році генерал-полковник А. І. Єременко очолив Південно-східний, а потім одночасно і Сталінградський фронт.

Автор багатьох книг про Велику Вітчизняну війну.

Нагороджено 5 орденами Леніна, орденом Жовтневої Революції, 4 орденами Червоного Знамені, 3 орденами Суворова 1-го ступеня, 7 іноземними орденами та медалями.

Помер 19 листопада 1970 року, урна з прахом урочисто похована в Кремлівській стіні на Червоній площі в Москві.

В музеї представленні особисті речі, одяг, світлини з сімейних альбомів, книги та подарунки друзів. Особливу увагу відвідувачів музею привертає святковий мундир з нагородами та подарункова шабля, виготовлена з високоякісної сталі, з якою маршал крокував Червоною Площею м. Москви 24 червня 1945 року на честь Великої Перемоги у Великій Вітчизняній війні.