Марківська районна рада

Для студентів Марківського професійно-аграрного ліцею проведено лекцію: «Агресія та її наслідки»

На сьогоднішній день проблема підліткової агресії надзвичайно актуальна. Нестабільний економічний стан в країні, зниження життєвого рівня, соціальні кризові процеси, все це впливає на психологію людей: зростає тривожність, напруженість, озлобленість, прогресує жорстокість і насильство. Статистика свідчить про збільшення рівня поширеності і різноманіття форм аморальних вчинків, злочинності та інших видів відхилень поведінки серед різних соціальних груп населення. Особливо важко в цей час доводиться підліткам. Адже підлітковий вік - це період становлення характеру, саме в цей період навколишнє середовище впливає з величезною силою.

Тривожним симптомом є зростання числа неповнолітніх з девіантною поведінкою, що виявляється в асоціальних діях (бандитизм, хуліганство, вандалізм і ін.) Різко зріс рівень злочинності серед молоді. За даними правоохоронних органів турбує факт збільшення числа злочинів проти особи, що спричиняють тяжкі тілесні ушкодження. Почастішали випадки групових бійок підлітків, у яких жорстокість і агресивність проявляються в крайніх формах.

Таким чином, питання профілактики підліткової агресії і корекції поведінки агресивних підлітків вимагає розгляду і вирішення на різних рівнях: індивідуальному, громадському і державному.

Зважаючи на усі обставини та чинники, які беруть участь в становленні агресивної поведінки у підлітків, можна попередити або обмежити прояв агресивної поведінки. Це сприятиме зменшенню антисоціальних вчинків, які доставляють занепокоєння батькам, педагогам і самому підліткові.

З метою ознайомлення учнів з поняттями агресія, агресивність, причинами виникнення агресивності, видами агресії, наслідками проявів агресії,  конструктивними способами подолання агресивності, розвивати навички рефлексії, вміння використовувати конструктивні способи подолання агресивності в житті, вміння володіти собою, виховувати стриманість, ввічливість, дбайливе ставлення до свого здоров'я, 25.11.2016 року психологом Марківського РВКВІ, для студентів Марківського професійно-аграрного ліцею було проведено лекцію на тему: «Агресія та її наслідки»