Марківська районна рада

Шкідливі звички

 

АЛКОГОЛЬ, КУРІННЯ І НАРКОТИКИ це три особливо небезпечні види залежності повністю контролюють нашу свідомість і мислення, керуючи нашою поведінкою і діями. Ми знаємо шкоду і наслідки вживання алкоголю, наркотиків і тютюну, але тим не менше це не залишає нас, якщо виникло бажання, цікавість чи інтерес.

Часто ці вороги представляються друзями, які нібито допомагають справлятися зі стресом, хвилюванням, невпевненістю і так далі. Спочатку так дійсно може здатися, але через деякий час людина розуміє, що він виявляється в пастці і у владі цих смертельно небезпечних звичок.

У науці кримінального права питання про відповідальність осіб, що вчинили суспільно небезпечне діяння в стані сп'яніння, традиційно пов'язується з проблемою осудності - неосудності. Відомо, що алкоголь та наркотики, діють на центральну нервову систему, уражують свідомість та волю людини. Внаслідок порушення мислення і послаблення самоконтролю поведінка людини, що перебуває в стані сп'яніння, помітно відрізняється від поведінки тієї ж людини, яка в такому стані не перебуває. Очевидним є той факт, що значна кількість злочинів не вчинювалася б взагалі, якщо б злочинці не були у стані сп'яніння.

При цьому стан сп'яніння сприяє прояву антисуспільних поглядів і звичок. Систематичне зловживання алкогольними напоями, наркотичними засобами або іншими одурманюючими речовинами призводить до загальної деградації особистості. Деякі особи, які вчинили злочин в стані сп'яніння, посилаються на те, що не усвідомлювали значення своїх дій, не могли керувати ними, нічого не пам'ятають про те, що сталось.Однак стан сп'яніння не може бути підставою для звільнення від кримінальної відповідальності. 

З метою профілактики  вчинення повторних злочинів в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння в Марківському РВ КВІ спільно з товариством Червоним хреста та представником Марківського РЦСССДМ  21.07.2016 року був проведений виховний захід з під обліковими на тему : «Шкідливі звички вбивають нас!».