Марківська районна рада

Умови виконання постанов суду про застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт

Законом України від 07.12.2017 року № 2234-VIII  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на  належне утримання шляхом вдосконалення  порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» було введено новий вид  адміністративних стягнень – суспільно корисні роботи.

Відповідно до ст. 325¹ КУпАП  виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисних робіт, вид яких визначається відповідним органом місцевого самоврядування. Передбачається, що за виконання  суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата.  Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

 Згідно зі ст. 325³ КУпАП   на власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем виконання порушником суспільно корисних робіт покладається нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт  та перерахування її на відповідний рахунок органу Державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Виконання постанов суду  про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладено на уповноважений орган з питань пробації за місцем проживання адмінпорушника.

Вони викликаються до уповноваженого органу з питань пробації для проведення бесіди, під час якої їм роз’яснюється порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення від виконання суспільно корисних робіт. Посадова особа органу пробації видає порушнику направлення для відбування стягнення на один з об’єктів, визначених органами місцевого самоврядування.

Впродовж 5 місяців 2020 року на виконання до Марківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Луганській області  надійшло 5 рішень суду про накладання адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт. Всі приступили до відбування стягнення приступили, знято 3 особи, на виконанні перебуває 2 особи.

За інформацією Марківського районного відділу державної виконавчої служби Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) у 2020 році за результатами виконання постанов суду про призначення боржникам адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт стягнуто   10719,48 гривень для погашення заборгованості по аліментах.  

У смт Марківка порушники, на яких рішенням суду накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, виконують такі роботи у комунальному підприємстві «Марківський комунальник» та на території сіл Марківської селищної ради Марківського району на об’єктах, визначених органами місцевого самоврядування. Перелік платних суспільно корисних робіт передбачає: облаштування, фарбування та ремонт об’єктів благоустрою; підрізка та вирубка дерев, кущів, знищення бур’янів, висадка побілка дерев; участь у прибиранні стихійних сміттєзвалищ на території міста; прибирання гілля та опалого листя з території міста та інше.

             Законодавчо визначено, що у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, а у разі злісного ухилення – до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.

Відповідно до наказу № 259/31711 від 02.03.2018 року «Внесення змін  до наказу Міністерства юстиції України від 19 березня 2013 року «474/5» /п.13.18 розділ 8/  за потреби уповноважений орган з питань пробації проводить перевірку за місцем відбування порушником стягнення.

08.05.2020 р. та 18.05.2020 р. працівниками Марківського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» було здійснено контрольні перевірки за місцем відбування порушниками адміністративного стягнення – с. Караван-Солодкий, с. Кризьке. За результатами яких було виявлено  недоліки, порушення чинного законодавства.