Марківська районна рада

Рятівники попереджають!

Рятівники попереджають!

 

 06.04.2017 року головний фахівець Марківського МРВ ГУДСНС України в Луганській області майор служби цивільного захисту провів інструктаж-бесіду на тему: «Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами» для суб’єктів пробації, які перебувають на обліку Марківського районного відділу з питань пробації.

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Всі вони містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів. Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, являють собою хімічні сполуки. Навіть після довготривалого перебування у воді, землі ці речовини не втрачають здатності вибухати.

03 квітня поточного року на території Марківського району, на відстані близько 100 метрів від житлового сектору було знайдено підозрілий предмет, схожий на мінометну міну часів Другої світової війни. До місця події негайно виїхала піротехнічна група аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України та, підтвердивши знахідку мінометної міни калібру 50 мм та 25 підривників до авіаційних бомб, вилучила та знищила вибухонебезпечні предмети шляхом підриву.

З метою своєчасного виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно оглядати місцевість довкола. Щоб уникнути нещасних випадків, потрібно пам’ятати, що боєприпаси під впливом вологи деформуються, іржавіють і вибухають від найменшого дотику.