Марківська районна рада

Проведено профілактичну бесіду з підобліковими  до «Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства»

18 листопада 2016 року - Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

 

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі залишається трагічною реальністю для всіх країн. Вони є серйозним порушенням прав дитини та мають довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. Аби запобігти цим злочинам, сприяти кримінальному переслідуванню винних і захистити жертв насильства Рада Європи у 2015 році запровадила Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який проходить 18 листопада.

Проблема сексуального насильства над дітьми є проблемою прихованою. Надзвичайно важко встановити кількість потерпілих дітей. За оціночними даними Ради Європи кожна п'ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. Часто засоби інформації висвітлюючи історії про дітей, які зазнали насильства, були викрадені чи навіть вбиті, описують злочинців-незнайомців, але важливо знати, що такі злочини не є типовими. Особи, які скоюють сексуальне насильство над дітьми, у 8 випадках із 10 (за даними NSPCC) зазвичай є добре знайомими людьми для дитини. Це можуть бути члени сім‘ї, друзі, сусіди. Деякі з них працюють на посадах, що передбачають постійний контакт з дітьми, деякі мають авторитетні позиції та користуються довірою і повагою серед інших дорослих. У випадку, коли агресор є близьким родичем, дитина може не розповідати про насильство аж допоки не стане дорослою. А може не розповісти ніколи.

 Тільки протягом останнього часу  теми  насильства  у родині стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб перемогти реальне зло, треба відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення.

Немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Але боротися з насиллям просто необхідно для нормального повноцінного життя.

З метою попередження вчинення насильства, захисту жертв насилля та  сприяння кримінальному переслідуванню винних,  18.11.2016 працівниками Марківського РВКВІ спільно з представником РЦСССДМ, було проведено профілактичну бесіду з підобліковими  до «Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства».