Марківська районна рада

Звіт депутата Марківської районної ради С.В. Труша

    МАРКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

    ДЕПУТАТ

    ТРУШ СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

    Україна, 92400, Луганська обл. смт. Марківка, вул. Центральна, 18

 

 

                                                                         Депутатський звіт

                                                                       ( за 2016 рік )

 

        Відповідно до ст.16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями. Звітую  перед виборцями, які проживають на території сел (Гераськівка, Тернівка та Рудівка) Марківського району Луганської області.

         За час виконання обов’язків депутата районної ради, мною направлено три звернення, які стосуються території від якої мене обрано, а тепер детальніше:

  • 02.09.2016 року направлено депутатське звернення до Марківського райавтодору і Марківської районної державної адміністрації, щодо ремонту асфальтованого покриття від села Гераськівка до села Тернівка Марківського району, яке відноситься до державного підпорядкування.
  • , яка надійшла 12.09.2016 року, дала надію на ямковий ремонт, так як це дорожнє покриття було включено до плану ремонту на вересень 2016 року. Але як виявилося плани райавтодору не є аксіомою, а лише обіцянкою та до сьогоднішнього дня цей ремонт не розпочався. Тому мною буде продовжено роботу в 2017 році, з приводу планування та реальних дій, щодо ремонту асфальтованого покриття.
  • 02.09.2016 року до мене звертатись громадяни, щодо часу переміщення шкільного автобусу і в результаті нашого спільного звернення питання вдалося зрушити з місця. Знаю, що є невирішена проблема, щодо дітей дошкільного віку, а саме можливості доступу до дошкільної освіти та доставлення дітей до дитячого садочку; присутності відповідального в шкільному автобусі під час перевезення дітей до закладів освіти. Ці питання групою депутатів постійно підіймаються  під час проведення комісій, робочих зустрічей з керівництвом Марківської районної державної адміністрації. Вважаю що ці питання необхідно вирішити до початку навчального року. Мої переконання та групи депутатів районної ради, щодо цих питань, ґрунтуються на простій істині, якщо закриваються (оптимізуються) шкільні заклади в маленьких селах то це не повинно впливати на доступі дитини, яка проживає в селі, до дитячого садочка або школи, для розвитку дитини і її освіти. Якщо такі перепони є, ніхто не має права закривати такі заклади. Шкільний заклад в селі Гераськівка вже закритий (оптимізований), який обслуговував дітей, що проживають в с.Тернівка і с.Рудівка. Тому освіта дітей і доступ до освітніх закладів знаходиться в обов’язках держави в особі Марківської районної державної адміністрації і як наслідок, несення відповідальності за свої дії відповідно до чинного законодавства України.
  • 25.11.2016 року мною було направлено звернення до головного лікаря Марківського РТМО та Марківської районної державної адміністрації  з приводу забезпечення матеріалами на взяття аналізів і розприділення путівок на лікування та оздоровлення.

Таке звернення у групи депутатів було викликане досить дивною поведінкою, а саме:

  1. На дверях кабінету в Марківському РТМО знаходиться вивіска, що з собою громадянам необхідно мати у випадку здачі аналізів  (шприци, вата, спирт). Хоча клопотання  Марківського РТМО про виділення коштів на ці цілі задоволено депутатами, за рахунок Ваших громадяни сплачених податків, з яких складається районний бюджет;
  2. Путівки, які надаються безоплатно Марківським РТМО, для оздоровлення та лікування, на мій погляд мають дивне розприділення, виходить громадяни в селі Тернівка, селі Гераськівка, селі Рудівка зовсім не хворіють та не отримують путівки до лікувальних закладів в 2014, 2015, 2016 роках? Чи може «недостойні» лікування чи оздоровлення?

Отримавши відповідь з Марківського РТМО нашого здивування не було меж, так як конкретної відповіді на вказані запитання не було надано. Фактично виконання рішень районної ради нівельовано, щодо розподілення коштів з районного бюджету на розхідні матеріали. Щодо надання путівок громадянам, посадовою особою Марківського РТМО використано лікарську таємницю, про нерозголошення відомостей про стан здоров’я громадян, які скористалися  можливістю отримання путівок. Але у зверненні  пропонувалося зазначити не тільки прізвища громадян, які скористалися путівками, що можливо і складає лікарську таємницю, а також, в яких населених пунктах проживають такі громадяни? Звісно таку інформацію за попередні роки в головного лікаря Марківського РТМО надати не має можливості або бажання, припускаємо, що в цих списках з’являться громадяни і більше того подружжя, які мають немалі статки і оздоровлюються кожен рік, тому це і є так званою «лікарською таємницею»? На всі ці питання необхідно дати однозначну відповідь і на наш погляд слід прозоро розприділяти путівки і це не повинно містити лікарської таємниці. Тому групою депутатів буде задіяно всі методи, які дозволено законодавчими актами України, у вирішенні вказаного питання і впевнений, що серед районних депутатів Марківської районної ради знайдеться більшість однодумців, які мають бажання захистити Ваші інтереси.

З того часу як Ви мені довірили представляти Ваші інтереси, прийняв участь у  27-ми засіданнях постійної  комісії з питань економічного і соціального розвитку, бюджету та фінансів де розглянуто 118 питань, саме цієї комісії я є головою. Не пропускав жодної сесії Марківської районної ради без поважної причини. Неодноразово був учасником спільних звернень та запитів групи депутатів Марківської районної ради до державних органів з приводу правильного обґрунтування  нарахування плати за водопостачання, електроенергію та газопостачання, використання земельних ресурсів, виконання рішень районної ради, надання медичного обслуговування.

Саме депутати районної ради делегували повноваження Марківській районній державної адміністрації, а тому контроль за виконанням делегованих повноважень покладено на депутатів Марківської районної ради і як наслідок функції контролю -  на 10(позачерговій) сесії Марківської районної ради висловлено недовіру голові Марківської районної державної адміністрації.

Кожен чиновник, який виконує функції держави, повинен розуміти, що народовладдя через надання депутатам повноважень представляти їхні інтереси, має знаходити своє відображення у прийнятті відповідних рішень, які будуть нести думку суспільства, щодо дій чиновника і необхідності у його послугах громадянам.    

 

        

З повагою до громадськості!

Депутат Марківської районної ради

Труш Сергій Васильович                                

19.04.2017 року