Марківська районна рада

Поліцейські Луганщини проводять профілактичні заходи, спрямовані на зниження аварійності за участю мототранспорту

У літній період на автошляхах області зросла кількість аварій за участю мототранспорту. Дуже часто подібні аварії трапляються через недотримання водіями мотоциклів, скутерів, мопедів елементарних норм безпеки та незнання Правил дорожнього руху.
Згідно зі статистичними даними з усіх ДТП за участю мотоциклістів, у 70% випадках винні самі водії двоколісних машин. 
Тільки з початку літа на дорогах області сталося 13 ДТП за участю мототранспорту, в яких 17 осіб отримали травми. У дев'яти випадках винуватцями стали самі водії.
Саме ця категорія учасників дорожнього руху – найбільш уразлива і у разі виникнення ДТП є менш захищеною. В таких аваріях часто страждає молодь, підлітки, навіть школярі, для яких стає звичним їхати швидко, виконуючи небезпечні маневри і без мотошолома.
З метою профілактики аварійності та зниження тяжкості наслідків дорожньо-транспортних пригод, поліцейські, що забезпечують безпеку дорожнього руху проводять профілактичні заходи, спрямовані на стабілізацію аварійності за участю мототранспорту.
Так, з 1 серпня дорожніми поліцейськими виявлено 88 порушень ПДР, скоєних водіями мототранспортних засобів, у тому числі 24 факти керування в стані сп'яніння, 45 – керування без відповідних документів. 
В рамках заходів поліцейські проводили профілактичні бесіди з водіями цієї категорії транспорту про недопущення порушень Правил дорожнього руху, дотримання швидкісного режиму, обов'язкове використання шоломів та інших захисних засобів. Нагадували про відповідальність, а так само рекомендували не забувати про уважність та обережність за кермом. 
Поліція черговий раз нагадує: керуючи мотоциклом або мопедом, необхідно бути дисциплінованим і уважним, вміло і обдумано користуватися швидкісними можливостями, використовувати засоби пасивного захисту і виконувати всі вимоги, передбачені Правилами дорожнього руху.
 
Сектор БДР Марківського ВП
ГУНП в Луганській області