Пільгові пенсії
Пільгові пенсії. Що нового?
Уряд затвердив нову редакцію Списків виробництв, робіт, професій, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Постанова № 461 сприятиме обґрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах, що у свою чергу дозволить оптимізувати витрати на пільгове пенсійне забезпечення відповідної категорії громадян.
Під час опрацювання чинної редакції Списків № 1 і № 2 було визначено низку виробництв, робіт, професій і посад працівників, яким за результатами атестації робочих місць неможливо підтвердити зайнятість на роботах із шкідливими умовами праці повний робочий день (80% робочого часу).
Отже, у нову редакцію Списків увійшли тільки ті виробництва й галузі економіки, працівники яких реально зайняті на роботах із шкідливими умовами праці повний робочий день.
Насамперед із нової редакції Списків № 1 і № 2 виключено такі посади:
- керівники підприємств, установ, організацій та їх заступники;
- керівники структурних підрозділів: начальники цехів (дільниць), головні інженери цехів, головні енергетики, головні механіки, головні електрики, старші майстри, майстри, вивільнені бригадири та інші;
- працівники ремонтних і допоміжних груп, які не зайняті ремонтом та обслуговуванням обладнання в умовах діючого виробництва.
Окрім цього, урегульовано питання щодо зарахування пільгового стажу працівникам, зайнятим на підземних роботах 50% робочого часу на рік (в обліковому періоді). Після затвердження нової редакції Списку № 1 цим працівникам до пільгового стажу зараховують лише ті дні, коли вони були зайняті на підземних роботах повний робочий день, тобто 80% робочого часу (зміни), а також тим працівникам, які одночасно мають право на пенсію за двома підставами (як за роботу із шкідливими умовами праці, так і за вислугу років).
Перший заступник начальника управління
Пенсійного фонду України
в Марківському районі Луганської області Зоя Гребиннюк