Марківська районна рада

Небезпечно—«Синій кіт»

Переглядів: 696

Небезпечно—«Синій кіт»

 

Останнім часом у соціальних мережах набуває загрозливої популярності серед підлітків так звана «гра» під назвою «Синій кит». У смертельної гри багато назв: «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20», «F57», «F58», але результат завжди однаковий – самогубство дитини.

Багато українських підлітків вже постраждали від суворих умов цієї гри. За правилами, дитина повинна виконувати різноманітні завдання, що пов’язані із заподіянням собі шкоди.

Окрім цього, діти почали долучатися до небезпечних «ігор» під назвою «Зникни на 24 години», суть якої полягає в тому, що підліток повинен піти з дому та не давати про себе знати впродовж доби, унаслідок чого, в силу свого вікового розвитку, може стати жертвою злочину, або ж бути втягнутими в злочинну діяльність,  отримати тілесні ушкодження, несумісні з життям, а також «Біжи або помри», у якій організатори «ігор» спонукають дітей до вкрай небезпечних дій, зокрема, до раптової появи на проїзній частині прямо перед транспортним засобом, що рухається.

З метою недопущення суїциду серед підлітків Марківщини, в приміщенні Марківського відділу Старобільської місцевої прокуратури під головуванням заступника керівника Старобільської місцевої прокуратури 11.04.2017 проведено спільну нараду за участі представників Марківського відділу місцевої прокуратури, Марківського ВП ГУНП, Відділу освіти, Служби у справах дітей, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Марківської РДА, Марківського центру первинної медико-санітарної допомоги з порядком денним: «Про стан попередження та протидії суїцидальним проявам серед неповнолітніх, в тому числі протидія поширенню у підлітковому середовищі "Інтернет-спільнот" та "Інтернет-сайтів", які схиляють дітей до суїциду», за результатами якої ухвалено ряд заходів, направлених на попередження та протидію суїцидальним проявам серед неповнолітніх, у тому числі, на проведення профілактичних бесід дітьми та батьками дітей, які навчаються в навчальних закладах району, щоб довести до їхнього відома про смертельні розваги, які набувають популярності в дитячому середовищі.

Учасники наради теж запропонували своє бачення шляхів вирішення проблеми і створення ефективного механізму протидії підлітковим самогубствам.

Водночас, Марківський відділ Старобільської місцевої прокуратури звертається до усіх батьків та осіб, які їх замінюють, з проханням підвищити увагу до психологічного стану та адекватної поведінки підлітків, щоб не допустити їх втягнення та участі у діяльності небезпечних груп, а також на необхідність належного виконання обов’язків по вихованню дітей. Просимо запобігти постійному перебуванню неповнолітніх у соціальних мережах, перевірити на тілі дитини наявність будь-яких пошкоджень, зокрема порізів та малюнків, звертати увагу на коло спілкування дитини, а також забезпечити їх змістовним дозвіллям, зайняти вільний час дитини участю у спортивних або культурних секціях. 

 

Начальник Марківського відділу

Старобільської місцевої прокуратури

юрист 3 класу                                                                               О. Романенко



« повернутися до списку новин