Марківська районна рада
Марківський район, Луганська область

Відбувся Луганський регіональний форум : «Зміни в 3D»

Переглядів: 389

28 жовтня 2016 року в Льодовому палаці спорту м. Сєвєродонецьк відбувся Луганський регіональний форум : «Зміни в 3D».

Голова Марківської районної ради А.К. Лигута разом з  депутатами райради С. О. Григоренко і М. Ф. Пальоха, селищним головою І.А.  Дзюба та з делегацією району в кількості 62 особи взяв особисту участь  у роботі форуму, де було презентовано Агенцію регіонального розвитку та Стратегію розвитку Луганської області до 2020 року.

З цього приводу Голова Луганської обласної державної адміністрації - керівник обласної військово-цивільної адміністрації Ю.Г. Гарбуз зазначив: «Сьогодні у нас є чітке бачення майбутнього регіону, наша дорожня карта на чотири роки вперед. Це Стратегія розвитку Луганської області до 2020 року. У нас є інструмент для її реалізації. Це Агенція регіонального розвитку Луганської області. Але головне, що у нас є, це Люди – наш безцінний кадровий потенціал».

Для реалізації задач Стратегії розвитку Луганської області до 2020 року знову створена  Агенція регіонального розвитку, місія якої – розвиток і відбудова Луганщини.

Агенція – це перш за все неприбуткова, небюджетна установа, яка створена для ефективної реалізації державної регіональної політики на території регіону,  його відбудови та розвиток.

Засновником Агенції регіонального розвитку є Луганська обласна державна адміністрація, а співзасновниками – Торгово-промислова палата і громадські організації.

Діяльність Агенції розділено на три пріоритетні напрями: підготовка та реалізація проектів регіонального розвитку, підготовка та моніторинг Стратегії, програм розвитку та інших програмних документів, залучення та супроводження інвестицій в область.

Напрямами реалізації проектів Агенції регіонального розвитку визначено: інфраструктура та дорожнє будівництво, підтримка культури та мистецтва, проектів розвитку спорту та молоді, медицини, енергетики та енергозбереження, розвитку ЖКГ, освіти, спрямовані на розвиток промисловості.

Агенція буде складатися з Наглядової ради, Директора та персонал.

Зараз діяльність Агенції регіонального розвитку сфокусована на відновленні житла та інфраструктури, підтримці малого бізнесу та кооперації на селі, підвищення енергоефективності регіону, впровадження децентралізації та допомога новоствореним громадам.

Стратегія розвитку Луганської області до 2020 року – це комплексний документ, який окреслює пріоритети та напрями розвитку області у сфері економічної, соціальної та екологічної політики на наступні чотири роки, а також способи та механізми для її втілення. Під час створення документу  сформульовано Стратегічне бачення розвитку Луганської області, а також визначено напрями та цілі, з урахуванням наслідків проведення антитерористичної операції на території регіону, структурних змін в економіці Луганщини та у контексті впровадження національних реформ.

А саме: відновлення критичної інфраструктури та послуг, економічне відновлення та сталий розвиток, підвищення спроможності місцевої влади в умовах децентралізації та інформатизації та підвищення безпеки життя та побудови миру. Відновлення інфраструктури перш за все полягає у відбудові систем з надання державних та муніципальних послуг. Реалізація цих проектів полягає у з’єднанні Луганщини з єдиною енергосистемою України, ремонтом автошляхів «Кільце життя», ремонт мостів, відновлення роботи обласних медичних закладів та обласних закладів соціального захисту.

Важливим завданням втілення Стратегії регіонального розвитку Луганської області до 2020 року є розуміння напрямку руху втілюваних реформ. Тому моніторинг реалізації Стратегії є дуже важливим інструментом для її втілення. Кожні два роки, на основі моніторингу реалізації Стратегії , здійснюватиметься оцінка необхідності уточнення та перегляду окремих її елементів у світлі нових тенденцій і обставин, що можуть виникати.

« повернутися до списку новин