Марківська районна рада
Марківський район, Луганська область

Розмір мінімальної заробітної плати з січня 2017 року  становить 3200 грн.

Переглядів: 333

Розмір мінімальної заробітної плати з січня 2017 року  становить 3200 грн.

З 1 січня 2017 року  мінімальна заробітна плата виросла в двічі і становить

    3200 гривень.

    Відносини в галузі оплати праці в Україні регулюються більш ніж двома десятками     законодавчих і нормативно-правових актів.

Основним законодавчим актом є Конституція України, на якій базується все законодавство, у тому числі і законодавство про працю.

У статтях 43-46 Конституції України вказано, що кожен громадянин має право на працю, відпочинок, соціальний захист, безпечні і здорові умови праці та заробітну плату, не нижче встановленого законодавством мінімуму.

Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України, мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче за який не може оплачуватися виконана працівником місячна, погодинна норма праці (обсяг робіт). До мінімальної заробітної плати не включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Слід відмітити, що державні соціальні гарантії (у тому числі мінімальна заробітна плата) обов'язкові на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Починаючи з 01 січня 2017 року здійснюватиметься суворий контроль з боку Державної фіскальної служби України, Державної служби України з питань праці та правоохоронних органів за детінізацією фонду заробітної плати та зменшенням чисельності працюючих.

Захист мінімальних прав та гарантій найманих працівників гарантується державою та є обов’язком для роботодавців всіх форм власності і господарювання.

 

Начальник управління Пенсійного фонду

України в Марківському районі

Луганської області                                                                  Душенко Н.О.                

 

« повернутися до списку новин